Gdzie w Warszawie znajdę tłumacza rumuńskiego ?

Gdzie w Warszawie znajdę tłumacza rumuńskiego ?

Cześć.

Jestem na etapie końcowym mojej debiutanckiej książki. Jej fabuła toczy się w Bukareszcie, stolicy Rumunii. Wpadałam na pomysł, żeby ją przełożyć.
Który tłumacz języka rumuńskiego może mi w tym pomóc?

figurka

Posty: 8

 
Pracę tłumaczom języka rumuńskiego w pewnym sensie odbierają darmowe translatory dostępne w Internecie. Tylko jakość tych tłumaczeń nie jest najwyższa.

Hihi_WWW

Posty: 18

 
Zarobki tłumacza zależne są od typu wykonywanych zadań oraz miasta, w którym świadczy swoje usługi. Trudno ponieważ zestawić zarobki tłumacza rumuńskiego z warszawy z tym, który tłumaczenia przygotowuje dla mieszkańców Pułtuska, nie umniejszając nikomu.

superbu

Posty: 16

 
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dobry tłumacz rumuński musi kochać to, co robi. Powinien także mieć szerokie zainteresowania. Nie wyobrażam sobie bowiem zlecenia przekładu tekstu o zwierzętach komuś, kto nie ma o tych stworzeniach zielonego pojęcia. Dlatego też przed wyborem usługodawcy, dużo rozmawiam.

johncena67

Posty: 15

 
Jeżeli decyduję się na zlecenie przekładu znaczących dokumentów, to korzystam ze świadczeń http://www.tlumaczeniarumunski.pl ponieważ tłumacz przysięgły rumuńskiego zobligowany jest do zachowania tajemnicy.

czesiuuiu87

Posty: 11

 
Rumuński nie jest wbrew pozorom trudnym językiem do nauki. Mówił mi o tym kiedyś mój tłumacz rumuński, który po pięcioletnich studiach filologicznych rozpoczął prowadzić prywatną działalność translatorską.

Hihi_WWW

Posty: 17

 
Mnie tłumacz rumuński zawsze kojarzył się ze starszą panią siedzącą za biurkiem. Jakie było moje zdziwienie, gdy odwiedziłem takie biuro w celu zlecenia przekładu. Chcę przychodzić tam jeszcze częściej.

henrykk

Posty: 7

 
Osobiście nie uważam, że tłumacz rumuński to tylko i wyłącznie absolwent filologii rumuńskiej. Ja raczej stawiam na ludzi, którzy posiadają duże doświadczenie i choć kilka razy gościli w kraju, gdzie ludzie w tym języku porozumiewają się każdego dnia.

Katolik

Posty: 12

 
Jeżeli o to pytasz, to tłumaczy rumuńskiego w warszawie nie brakuje. To przecież stolica naszego państwa i popyt na takie usługi jest gigantyczny. Tam przecież mieszka najwięcej osób, a oprócz tego to właśnie w Warszawie własne siedziby mają ambasady i najwyższe urzędy.

21gregorek

Posty: 14

 
Tłumaczyć dokumenty urzędowe z języka rumuńskiego możemy sobie nawet sami. Najważniejsze, żebyśmy później pozyskali odpowiednią pieczątkę, mówiącą o zgodności tłumaczenia z oryginałem. Takie możliwości ma tylko i wyłącznie tłumacz przysięgły rumuńskiego.

pawel253

Posty: 8